Boşalma sorunu için nasıl tedavi yöntemleri var? - Sertleşme Tedavisi , ESWT, EREKSİYON TEDAVİSİ, P-SHOT/PRP TEDAVİSİ

Erkeklerde en sık görülen cinsel işlev bozukluğu erken boşalmadır. Erken boşalma sorununa karşı farklı tedavi yöntemleri uygulanmaktadır.
Erken boşalma sorunu tedavi yöntemleri
Erken boşalma sorununa karşı sıklıkla kullanılan ve de çok etkili olan tedavi yöntemi ilaç ile tedavidir. İlaç tedavi yönteminde, cinsel ilişki öncesi alınacak tek doz ilaç ile boşalma süresi 2 ? 3 kat uzatılmaktadır..
Bir diğer tedavi şekli çoğunlukla psikiyatristler tarafından kullanılan psikoterapilerdir. Erken boşalma konusunda ciddi sıkıntısı olan hastalar psikoterapi yöntemi ile tedavi edilir.
Erken boşalma sorununa karşı son tedavi yöntemi topikal (cilde sürülen) ajanlardır. Ereksiyon halindeki penisin üzerine penis duyarlılığını azaltan, haz eşiğini yükselten krem veya jeller sürülür. Bu işlem sonrası hasta prezervatif kullanarak cinsel ilişkide boşalma süresini uzatır.
Geç boşalma sorununu büyük oranda psikojenik etkiler sonucu ortaya çıkar.  Bu nedenle tedavisinde psikoterapi yöntemi kullanılır.
Boşalamama sorununda durum organik nedenlere veya daha önceden geçirilmiş ameliyatlara bağlı olabilir. Bu nedenle hastanın medikal geçmişi sorgulanarak uygun tedavi yöntemi belirlenir.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

İntertıp Üroloji Kliniği

Kliniğimiz Türkiye’de ESWT tedavisini ilk başlatan kliniklerden birisidir. 1989 yılından beri aralıksız olarak İstanbul Gayrettepe’de hizmet vermektedir.

Başarılarımız
Bizi Takip Edin

Tedavi videoları, makale, görsel paylaşımlarımıza ulaşmak için sosyal medya hesaplarımız üzerinden bizleri takip edebilirsiniz.

sertlemetedavi.com. Tüm Hakları Saklıdır.

sertlemetedavi.com. Tüm Hakları Saklıdır.

Doktora Sor?