Testis ağrısı neden olur? - Sertleşme Tedavisi , ESWT, EREKSİYON TEDAVİSİ, P-SHOT/PRP TEDAVİSİ

testis-agri-shutter_16_9_1605765088-880x495

Testiste ağrı durumunda her koşulda üroloji uzmanına müracaat gereklidir. Çünkü ağrılı bir patolojinin altında mutlaka ciddi rahatsızlıklar olabilir.

Testis ağrılarına neden olan enfeksiyonlar
– Ciddi bir testis enfeksiyonu
– Orşit (testis enfeksiyonu)
– Epididimit (epididimit denen organın enfeksiyonu)
– Varikosel (kısırlığa, yumurtalıklarda özellikle kıvamında bozulmaya, atrofiye sebep olan, o testis bölgesinin etrafındaki damarlarda genişlemesi ve bir varis halini alması ile klinik olarak seyreden olgular)

Bu ağrılar hasta için mutlaka üroloji uzmanına müracaat gerektiren bir durumdur.

Aslında ürologlar açısından çok daha tehlikelisi ağrısız olan patolojilerdir. Çünkü erkeklerde en sık görülen kanser türü olan testis kanseri, hiçbir şekilde ağrı vermeden, ciddi sertliklerle testis kitlesiyle devam eden bir hastalıktır. Son dönemine kadar hiçbir şekilde ağrı vermez.

Bu açıdan hasta mutlak suretle, düzenli aralıklarla testisini kendi kendine kontrol etmeli; ağrısız olan sertlikler ve şişlikler çok daha önemli olduğu için bir üroloji uzmanına müracaat edilmelidir.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

İntertıp Üroloji Kliniği

Kliniğimiz Türkiye’de ESWT tedavisini ilk başlatan kliniklerden birisidir. 1989 yılından beri aralıksız olarak İstanbul Gayrettepe’de hizmet vermektedir.

Başarılarımız
Bizi Takip Edin

Tedavi videoları, makale, görsel paylaşımlarımıza ulaşmak için sosyal medya hesaplarımız üzerinden bizleri takip edebilirsiniz.

sertlemetedavi.com. Tüm Hakları Saklıdır.

sertlemetedavi.com. Tüm Hakları Saklıdır.

Doktora Sor?